Haber

Adalet Nöbeti’ni Ankara’ya taşıyan Senyaşar ailesi, Adalet Bakan Yardımcısı ile görüştü

Yeşil Sol Parti Urfa Milletvekili Ferit Şenyaşar ve annesi Emine Şenyaşar, ikinci gününde Ankara’da Adalet Nöbeti’ne devam etti. Şenyaşar ailesi, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile görüşmek üzere Adalet Bakanlığı binasına geldi. Bakanlık önünde uzun süre bekletilen aile, daha sonra Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can ile görüşmek üzere binaya götürüldü.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre basına kapalı gerçekleşen görüşmenin detaylarının görüşmenin ardından paylaşılacağı belirtildi. Adalet Bakanlığı çevresinde yoğun güvenlik önlemi alınırken, dün olduğu gibi gazeteciler polis tarafından alandan uzaklaştırıldı.

Şanlıurfa Adliyesi önünde Şenyaşar ailesinin başlattığı Adalet Nöbeti 846. gününde sona erdi. Aile, 18 Temmuz’da Malatya’da görülecek davada adaletin sağlanmaması halinde nöbetlerine Ankara’da devam edeceklerini açıklamıştı.

Urfa’daki adalet nöbetini Ankara’ya taşıyan ve Adalet Bakanlığı’na yürümek isteyen Şenyaşar ailesi engellendi. Anne Emine Şenyaşar, Meclis önünde oturma eylemi başlattı. (HABER MERKEZİ)

samandaghaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu