Haber

Adıyaman Valiliği Tut ilçesinde incelemelerde bulundu

Adıyaman Valisi Osman Varol, ilçelerin ihtiyaç ve taleplerini tespit etmek ve karşılaşılan sorunları analiz etmek amacıyla Tut ilçesinde incelemelerde bulundu.

Kaymakam Erkut Pamuk ve ilçe yöneticileri tarafından karşılanan Vali Osman Varol, ilk olarak depremzedelerimizin hizmetine sunulan konteyner kenti ziyaret etti. Vali Osman Varol konteyner kenti ziyaret ederek vatandaşlarımızla sohbet ederek ihtiyaç ve taleplerini dinledi.

Vali Varol daha sonra ilçe esnafı ve vatandaşları ziyaret ederek ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek, hayırlı işler diledi.

Toplu Konut İdaresi’nin Tut ilçesinde yaptırdığı afet evlerini de yerinde inceleyen ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Osman Varol, devlet olarak hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden aslına uygun ve sağlam konutlarına ulaşana kadar yılmadan çalışacaklarını belirtti.

Vali Varol daha sonra DSİ tarafından Tut ilçe merkezinde olası sel ve taşkınların önlenmesi amacıyla başlatılan dere ıslah çalışmalarını inceledi.

Daha sonra 2000 rakımlı Hacı Mammet Dağı’nın eteklerine yapılan taş evleri inceleyen Vali Varol, lavanta çiçeklerinin ekildiği alanda yürütülen çevre düzenleme çalışmaları hakkında Kaymakam Erkut Pamuk’tan bilgi aldı.

Demokrasinin yapı taşları olan muhtarlarımızla bir araya gelen Vali Varol, köylerindeki muhtarlarımızın sorunlarını, ihtiyaçlarını ve taleplerini dinleyerek, çözüm yolları konusunda gerekli talimatları verdi.

Daha sonra kaymakamlığı ziyaret eden Vali Varol, Kaymakam Erkut Pamuk’tan ilçenin 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası genel durumu, hasar tespiti ve enkaz kaldırma, kamu yatırımları ve hizmetleri, ihtiyaç ve sorunları hakkında bilgi aldı.

Tut ilçe programının son bölümünde Vali Varol, Tokat’ın Reşadiye ilçesine bağlı Sazak kırsalında 2009 yılında şehit olan Jandarma Er Onur Boztemir’in Tut ilçesine bağlı Yaylımlı köyündeki ailesini ziyaret etti.

Şehidimizin ailesiyle yakın temasta bulunan Vali Varol, “Vatanımızın birlik ve bütünlüğünün korunması, ülkemizin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için canlarını feda eden kahraman şehidimiz Onur Boztemir’i ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve minnetle anıyoruz. Kahraman şehitlerimizin ruhları şad, makamları cennet olsun.”

Kaymakam Osman Varol, Tut ilçemize bağlı Yaylımlı köyünden ayrılırken çevredeki çocuklara yakın ilgi göstererek oyuncaklar ikram etti. – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu