Teknoloji

Capcom yeni projesini hayranların oylarıyla belirleyecek

Yeni bir projeye başlamadan önce çok çeşitli IP’lere sahip geliştiriciler denilince akla ilk gelenler arasında yer alan Capcom; Hayranların yeni bir oyun mu yoksa devam serisi mi istediğine web sitesinde sunduğu anketin oylarına bakarak karar verecek.

Capcom, Okami, Dead Rising ve Mega Men filmleri hakkında hayranlarla anket yaptı.

Capcom web sitesinde hayranlar “Süper Seçimler” başlığı altında oy verebilecek. Nintendo Life tarafından bildirildiği üzere bu anketler çok sayıda bahis ve oyun serisinden bahseden 10 soru içeriyor.

Capcom internet sitesinde yapılan ankette oyuncular hangi serinin devamını veya yeni versiyonunu istediklerini sordular. En çeşitli yanıtlardan bazıları Okami, Onimusha, Dino Crisis, Dead Rising, Darkstalkers, Mega Man ve Breath of Fire idi. Ayrıca devam filmi olarak talep edilen diziler Ghosts’n Goblins, Resident Evil, Monster Hunter ve daha fazlasıydı.

Resident Evil serisinin yeniden yapımındaki inanılmaz başarının ardından şirket, hangi serilerin yeniden yapılmaya değer olduğunu araştırıyor. Bu yüzden hayranlara ne görmek istediklerini doğrudan sormaya karar verdi.

“Süper Seçimler” anketine 100.000’den fazla yanıt

Bunun gibi hayran anketleri uzun zamandır şirketlerin tercihi olmuştur.

Embracer Group’un Legacy of Kain için 2022 yılında bir araştırma yapmış olması nedeniyle Capcom’un yaptığı anket çok da sıra dışı değil. Şirketler yeni üretim ve markalaşma hareketlerine adım atmadan önce düzenli olarak böyle bir nabız kontrolü gerçekleştiriyor.

“Süper Seçimler” anketine 100 binden fazla kişi yanıt verdi ancak anket sonuçlarına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Capcom, hayranlarının yapımlarından birine ilgi duyduğunu öğrense bile onu tamamlayıp yayınlaması muhtemelen yıllar alacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu